Treść strony
Przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest uprawniony do korzystania z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym CIT z dwóch tytułów: poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy.
Mały przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 55% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 55% dwuletnich kosztów pracy.
Średni przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 45% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 45% dwuletnich kosztów pracy.
Duży przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej może skorzystać natomiast ze zwolnienia z podatku dochodowego CIT w wysokości 35% poniesionych nakładów inwestycyjnych lub 35% dwuletnich kosztów pracy.
Powyższe obowiązuje w województwie lubuskim oraz zachodniopomorskim. W wielkopolsce pomoc jest o 10% niższa od powyższych i wynosi odpowiednio 45%(mały przedsiębiorca), 35%(średni) oraz 25%(duży).
Wsparcie ze strony KSSSE rozpatrywane jest dla nowych, nierozpoczętych inwestycji. Muszą one spełniać kryteria jakościowe wymienione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2018 roku (Dz. U. 2018 Poz. 1713). Wniosek o wsparcie rozpatrywany jest w trybie KPA (Kodeks Postępowania Administracyjnego) i kończy się wydaniem decyzji administracyjnej. Orientacyjny termin rozpatrzenia wniosku to 4-5 tygodni, a tryb administracyjny eliminuje uznaniowość w jej podejmowaniu.
Przedsiębiorcy inwestujące na terenie Gminy Drezdenko są zwolnieni z podatku od nieruchomości na okres 3 lat w ramach pomocy De minimis.
Zwolnienie z podatku od nieruchomości za grunty, budynki i ich części oraz budowle lub ich cześci związane jest z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pomoc przysługuje przedsiębiorcom tworzącym nowe miejsca pracy w zwiazku z nową inwestycją.
- 30% - przy utworzeniu co najmniej 4 nowych miejsc pracy,
- 50% - przy utworzeniu co najmniej 20 nowych miejsc pracy,
- 100% - przy utworzeniu co najmniej 50 nowych miejsc pracy,
Pomoc nie może przekroczyć kwoty 200 tys. euro.